Драма пред паркинг во Скопје- сакал со чекан да го нападне, а откако бил спречен со тврд предмет му го оштетил автомобилот

На 06.08.2020 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред зграда на ул.„Босна и Херцеговина“, А.М.(57) од Скопје со употреба на чекан се обидел да го нападне  Д.Д.(52), но бил спречен во намерата, по што со тврд предмет го оштетил паркираното патничко возило „пежо“, сопственост на Д.Д.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестМладиот Христијан ќе продолжи да живее, неговиот татко без размислување го донираше бубрегот
Следна вестСто дена без коронавирус: Како Нов Зеланд ја скроти заразата што се шири низ цел свет