Хасани потпиша за данскиот второлигаш Хелсингор

Ферхан Хасани кариерата ја продолжува во Данска. Поранешниот македонски репрезентативец кој ова лето си замина од Шкендија, одлучи да потпише договор со данскиот второлигаш Хелсингор.

Хасани спогодбено го раскина договорот со Шкендија една година пред истекот и одлучи повторно да замине во странство, прифаќајќи ја понудата на Хелингор.

Хасани во минатото настапуваше и во елитата на Данска, како член на Брондби.

 

Претходна вестАрмијата се поднови со оклопни возила
Следна вестБербатов: Дарко Панчев ми беше идол