Mаж од Охридско настрадал при изведување на градежни работи

Почина маж од Охридско. Toj паднал при изведување градежни работи на куќа.

Вчера, во 10.38 часот, во СВР Охрид пријавено е дека 59-годишниот И. Х. од охридското село Лескоец, кој изведувал градежни работи на куќа во охридското село Рамне, паднал и починал, извести СВР Охрид.

Увид на местото на настанот извршија полициски екипи, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е пренесено во одделот за судска медицина при Општата болница во Битола, каде што е извршена обдукција, додаваат СВР Охрид.

Претходна вестСкопјанец баран со три централни и две меѓународни потерници уапсен во Велес
Следна вестОблачно со врнежи од дожд