Облачно со врнежи од дожд

Облачно, почнувајќи од северозападните и северните делови со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе се прошират насекаде. Врнежите локално ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи, а наместа ќе наврнат над 20 л/м2. Претпладне ќе дува слаб до умерен јужен, а попладне и кон крајот на денот засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието.

Утринската температура се движеше од 7 до 10 степени, а дневната ќе биде од 9 до 20 степени.

Во Скопје облачно, уште од претпладне со врнежи од дожд, повремено пообилни. Попладне ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата изутринава изнесуваше 8, а преку ден ќе достигне 15 степени.

 

Претходна вестMаж од Охридско настрадал при изведување на градежни работи
Следна вестСе слави Митровден, празник на заштитникот на христијаните и предвесник на зимата