Маж од Скопје допирал по телото малолетна штитеничка од Јавна установа згрижување деца

Педофил во Скопје допирал по телото малолетна штитеничка од Јавна установа за згрижување деца. Од полицијата велат дека е преземаат мерки за расчистување на случајот.

– Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари нивна малолетна штитеничка била допирана по телото од Е.К.(52) од Скопје, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСилувал над 40 жени и девојчиња, полицијата го заштитувала, жртвите го линчувале
Следна вестММФ ја предупреди Европа да не прогласува прерано победа над инфлацијата