Син ја претепал мајка си во Тетово

33-годишник ја претепал мајка му па кршел во станот во кој живеел во Тетово. Тој е задржан во полициска станица.

Вчеравечер околу 22:30 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 33-годишниот тетовец К.Б., кој бил пријавен дека еден час пред тоа во станот во кој заедно живееле во Тетово физички ја нападнал неговата 59-годишна мајка, а оштетил и дел од покуќнината.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок, велат од СВР Тетово.

Претходна вестМаричиќ: Да го смениме Уставот, а потоа ќе ги решаваме проблемите со корупцијата, со…
Следна вестЗа директор на ОТА предложена Марија Јаническа