Вработен на хируршкото одделение во тетовската болница нападнат со нож

Вработен на хируршкото одделение во тетовската Клиничка болница, вчера пријавил во полиција дека бил физички нападнат. Според пријавеното при нападот бил користен и нож.

– Непосредно пред тоа тој бил пријавен од 58-годишниот Ш.Ќ. од тетовска Голема Речица дека на хируршкото одделение во тетовската Клиничка болница, каде што бил вработен, физички го нападнал, при што употребил и остар предмет, соопшти СВР Тетово.

А. К. е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестШилегов:  Новото градско раководство се враќа онаму каде што требаше да продолжи пред 2 години
Следна вестПронајден фрагмент од фреска со рака на светител на локалитетот во село Пчиња