Се обидел да ограби банка во Аеродром, полицијата го фати во бегство

Приведене е лице коешто денеска рано попладне се обидело да изврши грабеж во филијала на банка во скопската општина Аеродром.

Полицијата сооопшти дека денеска полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.К.(30) откако денеска во 13.55 часот било пријавено дека се обидел со закана со пиштол да изврши разбојништво во филијала на банка во трговски центар на подрачје на општина Аеродром.

-Но, не успеал во намерата и се дал во бегство. Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности и М.К. е пронајден и лишен од слобода, соопшти МВР.

 

Претходна вестУште еден случај на салмонела меѓу учениците во Карпош
Следна вестМаж се заканил дека ќе ја нападне амбасадата на Косово во Скопје