На сила влегле во поштата во Радуша и претурале

Вчера во 12.30 часот во Полициското одделение Сарај, вработен во поштата во с.Радуша, скопско, пријавил дека со употреба на сила било влезено во поштата и било извршено претурање.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат надлежните.

Претходна вестСилјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи и проекти, ја троши енергијата во навреди и негации
Следна вестБлагодарност од ВМРО-ДПМНЕ за собрани над 28.000 потписи за професорката Гордана Силјановска Давкова