Никола Митрески се враќа во Еурофарм Пелистер

Репрезентативниот голман на ракометната федерација на Македонија, Никола Митрески кој во моментов настапува во Порто, Португалија, од следната сезона ќе брани за матичниот клуб ,,Еурофарм Пелистер”.

– Никола Митревски по четири години се враќа во својот матичен клуб. Од сезоната 2024/25 ќе го брани голот на Еурофарм Пелистер. Договорот беше потпишан денес во просториите на клубот, стои во објавата на Фејсбук на ,,Еурофарм Пелистер”.

Претходна вестМакедонските ракометари денеска го имаат првиот тест со Романија
Следна вестДенеска завршува обврската за зимска опрема во возилата