Одрон целосно го запре сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица

АМСМ информира дека денеска од 11:45 часот цеосно е во прекин сообраќајот на патниот правец А-3 Делчево – Македонска Каменица.

Појаснуваат дека прекинот на сообраќајот е поради одрон на патниот правец.

Фото: Архива

Претходна вестПосетата на „Аја Софија“ повеќе нема да биде бесплатна, влезот бесплатен за муслиманите и турските државјани
Следна вестСе отвора преминот Рафах, македонските државјани во Газа се на списоците за евакуација