Полицијата уапси дилери на дрога

Вчера околу 16.30 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода И.Х.(42), Н.М.(61), двајцата од Тетово и М.Р.(40) од тетовски Пирок затоа што при нивен и преглед на возилото „форд мондео“ со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале, бил пронајден хероин.

Тројцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 01.09.2020 во 22.45 часот во тетовски Лешок, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Ф.С.(38) и С.А.(47), двајцата од Тетово, затоа што при нивен и преглед на возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, што го управувал Ф.С., била пронајдена марихуана.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестПоднесено обвинение за охридскиот советник Нефи Усеини и брат му
Следна вестСкопјани сведочат: И покрај забраната безгрижно си работи кафулето во Бисер каде млади без маски се журкаа завчера