Поради сообраќајка патот Гостивар – Кичево во прекин за товарни возила

Сообраќајна несреќа поради која утрово во прекин е сообраќајот на патот Гостивар – Кичево.

-Денеска, од 10.25 часот. на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на УО „Панорама“, поради сообраќајна незгода, сообраќајот ќе биде во прекин само за тешки моторни возила, соопшти АМСМ.

Претходна вестМасовно напуштање на Нагорно-Карабах: Повеќе од 13.500 луѓе влегле во Ерменија
Следна вестСлабо оди станбениот простор во Германија и Хрватска, а во Македонија…