Повреден маж во семејна расправа на Водно

Едно лице е повреднео во семејна расправа што се случила синоќа во скопската населба Водно, Полцијата соопшти дека синоќа околу 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Питу Гули“, по семејна расправија, Б.П. со остар предмет го повредила И.П..

-Според пријавеното, претходно И.П. физички ја нападнал Б.П., по што таа му нанела убодна рана, се наведува во информацијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестОграбена обложувачница во Скопје
Следна вестНа депонијата кај Арачиново истоварени и 11 рачни бомби