Пожар во ОХИС, гори оџак и дрвна маса

Пожар околу 13 часот избувана во дворот на поранешниот хемиски гигант Охис. Од дворот на фабриката се издига голем гист црн чад. На терен веќе се пристигнати пожарникари.

Од Центарот за управување со кризи изјавија дека се работат на локализирање на огнот. Засега не се знае причината за избувнување на пожарот.

-Од Е-112 во ЦУК е добиена пријава за пожар во поранешената Фабрика “ОХИС”, каде што е опожарен оџак и дрвна маса во еден од објектите на истата. Известени се БППЗ на град Скопје,изјави директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

 

Претходна вест39-годишен скопјанец нападнал и допирал малолетник во Центар
Следна вестЛевица: Иако Кока нема ниту еден ден искуство во енергетиката, тоа не беше проблем ненародната влада да го постави за директор на „АД МЕПСО“