Прилепчанец ограбен од свој познаник

Кражба на паричник пријавил житле на Прилеп, соопшти полицијата/

МВР информира дека на 30.03.2024 во 17.15 часот во ОВР-Прилеп, В.М.(68) од Прилеп пријавил дека во зграда на ул.„бул.Гоце Делчев” од страна на едно лице, кое според пријавеното му било познаник, бил испрскан со спреј по што му го одзело паричникот во кој имало пари.

-Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопшти полицијата.

 

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев 7 години ги лажеа и манипулираа граѓаните со истите ветувања што сега ги нарекуваат програма
Следна вестФилипче: Европски плати за лекарите кои ќе се вратат да работат дома