Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на ретки грмежи. Врнежите наместа ќе бидат пообилни и поројни (над 20 л/м²), особено кон крајот на денот и во текот на ноќта. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час).

Утринската температура се движеше од 3 до 10 степени, за дневната ќе биде од 7 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со кратки сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец кој повремено ќе засилува.

Температурата изутринава ќе изнесува 5, а преку ден ќе достигне 15 степени.

Претходна вестСкопје денеска ќе има редовно снабдување со вода, неовластени лица вчера ширеле неточни и непроверени информации
Следна вестЦентралното собрание на АА иницира разрешување на Таравари