Синот и зетот на Ердоган на протестите за поддршка на Хамас во Истанбул

Синот на Реџеп Таип Ердоган, Билал и неговиот зет Селџук Бајрактар, учествуваа во првите редови на демонстрациите за поддршка на Хамас што во неделата се одржаа во Истанбул. Сликите беа објавени на платформата Х (поранешен Твитер) од авторот, историчар и новинар Бабак Тагваи, пишувајќи: „Овие слики се доказ за поддршката на Турција за терористичката организација Хамас“.

Денеска, синот на Ердоган, Билал, кој имаше врски со ИСИЛ (Исламска држава) и неговиот зет Селџук Бајрактар, производител на беспилотни летала од Бајрактар, присуствуваа на митинг про-Хамас, анти-Израел во Истанбул, вели Тагваи.

Претходна вестВо писателското здружение имало жар, ама се разгоре на погрешно место
Следна вестПлеме со 3.000 жени и само 7 мажи, мажите служат само за размножување, од жените бегаат на дрвја