Скопјанец пријавил во полиција дека бил нападнат од контролор на ЈСП

Вчера, во 15.40 часот, во СВР Скопје, А. А. (57) од Скопје пријавил дека околу 15.25 часот во автобус со бр. 35 на ЈСП, на автобуска постојка на булеварот Крсте Мисирков, бил истуркан од автобусот и физички нападнат од едно лице, кое се претставило дека е контролор во ЈСП. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестТриесетдневен притвор за крушевчанецот кој од банка украде над милион денари
Следна вестОграбена обложувачница во Скопје