Со возило удрена 84-годишна жена во Илинден, со тешки повреди пренесена во болница

Вчера во 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„2“ во населбата Илинден во Скопје, автобус „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(71) од с.Марино, скопско, удрило во пешак, 84-годишната С.Ј. од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ј., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестЗатвореник со фалсификувана бугарска лична карта пробал да замине во Грција на викенд
Следна вестМОН и БРО започнуваат јавна консултација за наставните програми за седмо, осмо и деветто одделение