Сончево со умерена облачност

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена облачност поголема во источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Минималната температура се движеше од 4 до 11, а дневната ќе биде од 15 до 21 степен.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата изутринава изнесуваше 8, додека преку ден ќе достигне 20 степени.

 

 

Претходна вестИ дал 1.500 денари на заем но и го земал мобилниот како гаранција, подоцна ја условувал со 6.000 денари
Следна вестДенеска получасовен протест пред сите здравствени установи