Таксист нападнал 27-годишна штипјанка во Скопје

Млада штипјанка пријавила дека била нападната од таксист во Скопје. Таа во полициската станица Аеродром, завчера околу 02 часот, го пријавила таксистот во полиција.

– 27-годишна жена од Штип пријавила дека околу 01,20 часот под Железничка станица Скопје, била нападната од таксист. По претходно недоразбирање, таа били физички нападната во такси возило „рено“ со скопски регистарски ознаки од страна на такси возач А.М. (26) од Скопје, велат од МВР

Од полицијата соопштуваат дека се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестДСЗИ ќе изврши вонреден инспекциски надзор во прилепската болница по смртта на новороденчето
Следна вестВозачот призна вина за сообраќајката на „Пластичарска“ во која загина дете, возел 76 км/час