Тешка сообраќајка на патот Струмица – Валандово, едно лице загина

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 14.30 часот на патот Струмица-Валандово, кај селото Костурино. Камион со струмички регистарски ознаки излетал од патот и се превртел.

Веста за МИА ја потврди портпаролката на СВР Струница Александра Трајанова. Според неа, од првичните информации од увидот кој се уште трае, едно лице загинало, а причините за несреќата дополнително ќе се истражуваат.

Заради несреќата сообраќајот се одвиваше отежнато во двата правца.

 

 

Претходна вестЈакимовски објасни зошто не го потпиша Кодексот за фер избори
Следна вестВремето денес сончево со температура до 25 степени