Тешко повреден пешак во Кочани, возачот избегал

Тешко е повреден 74-годишен пешак од Кочани откако во него удрил автомобил, а возачот побегнал, соопшти полицијата.

-На 18.01.2024 во 21.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, патничко возило удрило во пешакот С.С.(74) од Кочани и го напуштило местото. Во несреќата, С.С се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Кочани, информриа МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Правото не познава предлози за министри, „празно место“ како што изјавува Ковачевски
Следна вестЗабрана за автобуси и тешки товарни возила на неколку патни правци, се препорачува носење зимска опрема