Уапсен 52-годишен маж, ја силувал својата невенчана сопруга

52-годишниот гостиварец е уапсен вчера поради пријава на неговата сопруга дека била силувана од него. Тој е задржан во Полициската станица Гостивар.

– Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера, во 18.30 часот го лишиле од слобода 52-годишниот гостиварец А. С., кој два часа порано бил пријавен од 37-годишната невенчана сопруга дека претходната ноќ, спротивно на нејзината волја, извршил полов напад, извести СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Претходна вестА да седнат Николоски и Маричиќ на една маса?
Следна вестПротест на судската администрација:  За покачувањето на плати не може да се одлучува без нас