Уапсени двајца скопјани за тешка кражба

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден (6 јануари) привела двајца скопјани на возраст од 28-години, со иницијали А.К. и М.К. кои истиот ден во попладневните часови извршиле тешка кражба во куќа на булеварот Партизански одреди.

Веднаш по добиената пријава, преземени биле активности и сторителите биле приведени, а по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена содветна пријава.

Претходна вестФункционерите на ДУИ казнети со по 20 евра за групирањето на прославата на Ахмети
Следна вест166 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лицa