Во Шуто Оризари 16-годишник силувал 14-годишно девојче

МВР извести дека завчера во 15 часот во СВР Скопје 38-годишна жена пријавила дека на подрачјето на Шуто Оризари 16-годишник извршил обљуба врз нејзината 14 годишна ќерка, со која биле во љубовна врска.

– По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, извести полицијата.

 

Претходна вестИгор Стефановски – Иџе денеска во Бузет во решавачки трки за трета европска титула
Следна вестТлее само уште пожарот кај Марков манастир, вчера изгаснати 22 пожари