Волкановски повторно ќе се бори со Махачев, доби прилика за одмазда

Претстојниот настап во УФЦ ќе се одржи на 21. октомври во Абу Даби, а на него ќе учествува и Австралиецот со македонско потекло Александар Волкановски. Поранешниот шампион, Чарсл Оливеира требаше да се бори против Ислам Махачев, поранешниот спаринг партнер на Кабиб Нурмагомедов, но се повреди, па негова замена ќе биде Волкановски.

Волкановски и Махачев имаа борба во февруари годинава во која победи Махачев.

Претходна вестВремето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност
Следна вестВчера регистрирани 37 пожари, активни пет