Времето денес сончево со мала локална облачност, наутро студено

Во четвртокот во Македонија по студеното утро, во текот на денот ќе преовладува сончево време со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринските температури се движат од минус 6 до 5, додека, максималната температура ќе биде соодветно во интервалот од 10 до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје и околоната ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 15 степени.

Претходна вестДва месеца ќе се истражува евентуалната злоупотреба на социјална помош и пензија: рачно ќе се проверува секое барање
Следна вестБез струја делови од општините Аеродром, Петровец и Чучер Сандево