Заталкан куршум завршил во аптека на булеварот Партизански одреди

Синоќа, околу 15 минути по полноќ, вработени во аптека на скопскиот булевар Партизански одреди пријавиле дека забележале оти низ излогот влегол куршум од огнено оружје, кој оштетил производи на една од полиците.

Во инцидентот повредени лица нема.

Полицијата излегла на местото на настанот, при што пронајдени и подигнати биле два патрона и еден проектил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНајцрна Недела, 40 смртни случаи и 591 новозаразени од вирусот
Следна вестФилипче: нема да има кревети, сите болници ќе се ковид центри – не е ли време за општа мобилизација на приватните лекари и болници?