Жена почина на грчка плажа на која летуваат многу македонски државјани

Седумдесет и четиригодишна жена почина додека пливала во море на Халкидики.

Капетанијата на пристаништата Неа Мудања е известена дека постара жена е извлечена во бесознание од плажата Полихроно во општина Касандра.

Брза помош ја пренела жената во здравствен дом каде била констатирана смрт.

Нејзиното тело ќе биде пренесено на обдукција во Солун.

Претходна вестНаташа Андонова заминува од Леванте
Следна вестХоландски турист со скршеница на нога извлечен кај охридско Елшани, пренесен во болницата „Св. Еразмо“