20-годишна девојка задржала банкарска картичка и си пазарела со неа

Несекојдневна ситуација се случила во Свети Николе. Млада девојка задржала заборавена банкарска картичка и си пазарела со неа.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.П.(20) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем.

На работното место во продажен објект во Свети Николе, пријавената задржала банкарска картичка која ја заборавило лице од Свети Николе.

Таа во периодот од 11.01.2024 до 16.01.2024 извршила повеќе плаќања, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 5.235 денари.

Претходна вестВикендов продолжува македонскиот прволигашки фудбал
Следна вестТеатарот „Војдан Чернодрински“ утре ќе одбележи 74 години од формирањето