25-годишно момче загина по излетување со мотор на скопската обиколница

Излетувањето од патот со моторот кој го возел синоќа било кобно за 25-годишно момче од Скопје. Полицијата соопшти дека несреќата се случила на скопската обиколница.

-На 23.12.2020 во 21.00 часот на автопатот Скопје – Тетово, на обиколница на град Скопје, после клучка Мирковци, Д.З.(25) од Скопје, управувајќи мотоцикл „Априлија“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. По незгодата Д.З. бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, каде им подлегнал на повредите, соопшти полицијата.

Извршен е увид на местото на незгодата, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Претходна вестСпасовски: Казната од 45 евра за возачот на „Бентли“ не е доволна
Следна вестВо скопските ковид-центри примени 27 нови пациенти, оздравеле 35 лица