Академија Пандев го потврди заминувањето на Васоски

ФК Академија Пандев го потврди заминувањето на тренерот Александар Васоски по вчерашниот тежок 1:4 пораз од Тиквеш во 31. коло во Првата лига.

-Благодарност до тренерот Александар Васоски и првиот асистент Раденко Бојовиќ за професионалниот ангажман и посветеноста кон тимот изминатиот период. Управниот одбор на клубот ја прифати понудената оставка и донесе одлука до крајот на сезоната сениорскиот тим да го предводи тренерот Тони Атанасов, се вели во објавата на струмичкиот клуб.

Претходна вестДелови од неколку општини утре без вода
Следна вестИвановски напредуваше две позиции на најновата АТП листа