Трајковски постигна гол од 40 метри во Премиер лигата на Саудиска Арабија

Македонскиот напаѓач Александар Трајковски постигна спектакуларен гол за Ал Фејха. Трајковски постигна гол со лоб удар од 40 метри, а исто така го заврши дуелот со асистенција во победата од 3-0 на Ал Фејха.

Ова е трет гол за Трајковски во Саудиска Арабија.

Претходна вест„Косењето“ на директорите во „Паркови и зеленило“ полесно оди отколку косењето на скопските тревници.  
Следна вестЗагина 30-годишник во сообраќајка