Бегале од полиција – се забиле во бандера

Синоќа пред полноч се случувала вистинска бркотница со автомобил кога автомобил “мерцедес” не застанал при рутинска контрола од страна на полицијата, јавува 24инфо.

Полицијата почнала да ги брка, па “мерцедесот” се забил во бандера, а во нив, во близина на полициската станица Чаир, се удрило и полициско возило.

Повредени се неколку лица и истите се пренесени со возило на Брзата помош.

Претходна вестВо ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 14 нови пациенти
Следна вестСпасовски строг за празниците, а ќе запне ли и против крадците во Скопје?