Две лица повредени со нож, маж излегол од џип и ги нападнал

Две лица пријавиле во полиција дека биле нападнати. Според пријавеното маж излегол од џип, ги нападнал со нож и ги повредил.

– На 13.09.2023 во 10:00 часот во ЕНК при СВР Скопје В.С.(30) и М.Н.(38) од Скопје пријавиле дека на 11.09.2023 околу 02:15 часот на подрачјето на Аеродром едно лице, кое било со возило џип, со остар предмет ги нападнало и им нанело повреди, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Претходна вестПари за оружје има, а повеќе од 700 милиони луѓе во светот не знаат кога повторно ќе јадат
Следна вестУапсени 233 дилери, продавале дрога во близина на училишта