Иџе ја запиша првата победа со своето Ферари

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе ја запиша првата победа во своето Ферари на Европскиот шампионат на ридски патеки.

Иџе беше побрз од конкуренцијата на втората трка која се возеше во Германија, а тоа посебно го израдува македонскиот автомобилист.

Стефановски беше побрз од конкуренцијата и оствари најдобро време на втората трка која се возеше на Глазбахренен, патека на која Иџе за првпат возеше по пауза од десет години.

-Ова е тоа што го чекав – прво место и прва победа со Ферари, кажа Иџе.

Популарниот Иџе прикажа добри перформанси на претходните четири трки.

Претходна вестФилипче од Атина: Преку Договорот од Преспа спорот го трансформиравме во соработка
Следна вестАко матична држава на сограѓаните Албанци е Македонија, како фудбалската репрезентација на Албанија е нивен национален тим, прашува Славески