Маж падна од петти кат во зграда во Ниш, истрагата е во тек

65-годишен човек од Ниш почина синоќа при пад од петти кат од станбена зграда во центарот на Ниш. Итната помош по повик на сведокот на трагедијата излегла на самото место околу три часот по полноќ.

Известена е полицијата, нивната патрола констатирала дека нема околности што укажуваат дека смртта настапила како последица на кривично дело.

За овој настан е известено Вишото јавно обвинителство во Ниш.

Претходна вестТошковски: Вчерашната одлука на Владата е скандалозна и спротивна на законите
Следна вестМира Симоновски на 74 години се искачи на Килиманџаро, тоа досега им успеало само на уште двајца луѓе во светот