Маж си ја претепал поранешната сопруга

На 20.10.2023 во 23:50 часот во Битола полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Д.М.(39) од Битола, поради тоа што околу 21:00 часот физички ја нападнал неговата 41-годишна поранешна сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Претходна вестСловенија воведе гранични контроли со Хрватска и Унгарија
Следна вестВремето денеска сончево и топло со температура до 28 степени