Министерството за здравство со извинување: Извештајот за заразени доцни

Сè уште не е стигната дневната статистика од Министерството за здравство, за бројот на нови случаи на Ковид-19. Од Министерството за здравство испратија извинување до медиумите и јавноста поради доцнењето на статистиката.
-Министерството за здравство се извинува до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со Ковид-19 во нашата земја. До овој момент сè уште не е испратена дневната статистика од Институтот за јавно здравје.

Веднаш штом пристигне дневниот извештај, истиот ќе биде проследен до јавност.

Претходна вест„Цитроен“ се разнел во дрво на “Рузвелтова“, двајца тешко повредени
Следна вестРекорден број на заразени од вирусот во Македонија