Млад прилепчанец го загуби животот во тешкиот судир на патот Прилеп-Битола

Млад прилепчанец го загуби животот во тешкиот судир којшто се случи вчера на патот Прилеп-Битола.

Како што соопштуваат од МВР, во 15.48 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Битола, на излез од Прилеп, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „волво“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од К.И.(58) од Кавадарци, патничко возило „рено 5“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.С.(21) од Прилеп и патничко возило „рено меган“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Г.И.(39) од Ресен.

На местото на несреќата од здобиените повреди починал С.С., а лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт.

Возачот на товарното возило К.И. и неговиот сопатник З.П.(48) од Кавадарци се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Прилеп.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Прилеп.

Поради сообраќајката сообраќајот неколку часа се пренасочуваше по стариот пат.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Политиката на сијамскиот близнак на Венко, Зоран Заев, донесе затруени плодови и штетни договори
Следна вестЗатвореник со фалсификувана бугарска лична карта пробал да замине во Грција на викенд