На фудбалскиот натпревар во Охрид нападнат судија

Синоќа во 21.30 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, на фудбалски терен каде се одигрувал фудбалски натпревар во рамките на општинска фудбалска лига Охрид, едно лице, физички го нападнал главниот судија, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

-По целосно расветлување на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена пријава според Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортски натпревар, се вели во полицискиот билтен

Претходна вестПутин потпиша указ за регрутирање на 150.000 војници
Следна вестКовачевски: Покажавме дека е можно да има поголеми плати, пензии и демократија во земја со сигурна иднина