Од денеска се забранети сите летови од и кон В. Британија

До крајот на годината забранети се сите авионски летови од и кон  Велика Британија. Ваква одлука вчера донела Владата поради појавата на нова мутација на корона вирусот во Велика Британија, по препораката дадена од Комисијата за заразни болести..

Дополнително, за сите граѓани кои во Македонија со директни летови ќе дојдат од Велика Британија, како и за оние патници кои од таа држава ќе стигнат во земјава по копнен пат, ќе важи мерката задолжителна 14-дневна самоизолација.

Претходна вестФилипче денеска на седница на бугарската влада, ќе се збори и за вакцините против корона вирусот
Следна вестСнаодливиот Шилегов и најде нова употребна вредност на заштитната маска