Охриѓанец најден починат во станот во којшто престојувал

Шеесет и тригодишен охриѓанец бил пронајден починат во стан во градот, кадешто престојувал.

Според информациите од СВР Охрид, станот се наоѓа на улицата „Даме Груев“.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Претходна вестНа 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ, затворени кафулето и продавницата
Следна вестАвтомобил удри во пешак на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на патарина