Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Прегазен пешак во тетовско со тешки повреди пренесен во болица.

На 23.11.2020 во 16.30 часот било пријавено дека во Тетово на бул.„Благоја Тоска“ патничко возило „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино, тетовско, удрило во пешакот К.С.(67) од Тетово“ информираат од полицијата.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.С., констатирани во Клиничкиот центар Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Претходна вестПриведен скопјанец кој ограбувал викендички
Следна вестРакометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен