Почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Попладнево ќе се изврши почесна артилериска стрелба по повод 8-ми септември-Денот на независноста.

Како што информираат од Армијата, во 18:30 од касарната „Илинден“ во Скопје ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување на пет плотуни од артилериски орудија од страна на артилерискиот баталјон.

Претходна вестБројот на заразени со коронавирус во Македонија надмина 15.000 лица од почетокот на пандемијата
Следна вестСкопјанка нападнала две момчиња па му се нафрлила и на полицаец