Прилепчанец паднал од тротинет и тешко се повредил

На 20.10.2023 во 10.00 часот било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“во Прилеп, С.М.(50) од Прилеп кој управувал електричен тротинет паднал на коловозот.
Во несреќата тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Претходна вестМеџити: Од денес се инсталира новиот акцелератор на УКРО
Следна вестСловенија воведе гранични контроли со Хрватска и Унгарија