Променливо облачно со можност за пороен дожд

Утринските облаци со краткотрајно сонце го најавија денот во кој времето ќе биде променливо облачно и нестабилно. Метеоролозите предвидуваат дека на повеќе места ќе има пороен дожд и појава на грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 13, а максималната ќе достигне од 16 до 24 степени.

Во Скопје, променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 22 степени.

До средината на наредната седмица ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со потпросечни дневни температури за овој период од годината. Во попладневните часови наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Потоа се очекува постабилно и потопло време.

Претходна вестВо Скопје најмногу новозаразени денеска има во Чаир и Бутел
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со 3 нови џипа кога целата држава е во криза