Пронајдена дрога во штипско, приведени три лица

Во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип вчера привеле три лица од Штип, кај кои била најдена дрога.

Кај С.И.(27), К.М.(25) и И.И.(28), била пронајдена околу еден килограм марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестЧеститка од Џафери по повод државниот празник 23 Октомври
Следна вестНов закон во Кина против зависност на младите од онлајн игри, родителите да го организираат времето